به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از اداره کل بیمه بیکاری و حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار، کریم یاوری با تشریح آخرین وضعیت بنگاه های مشکل دار، اظهار کرد: تعداد بنگاه‌های مشکل دار در سه ماهه اول سال جاری نسبت به پایان اسفند ماه سال ۹۷ کاهش یافته است  و از ۱۳۵۱ بنگاه در اسفند ۹۷ به ۱۲۶۲ بنگاه رسیده است.

وی با بیان اینکه تعداد کارگران در بنگاه‌های مشکل دار حدود ۱۴۰ هزار نفر است، افزود: وزارتخانه‌های صادرکننده مجوز برای بنگاه‌های اقتصادی باید در حل و فصل مشکلات  بنگاه‌ها اهتمام کنند.

مدیرکل بیمه بیکاری و حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار تاکید کرد: کارفرمایان، سهامداران، مدیران و کار آفرینان این بنگاه‌ها نیز باید نسبت به حل مشکلات بنگاه‌های تحت مسئولیت خود اقدام و رفع مشکل کنند.

یاوری افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به جهت صیانت از نیروی کار، حفظ حیات اقتصادی بنگاه‌ها و پایداری تولید و تثبیت اشتغال اهتمام ویژه نسبت به پیگیری و حل و فصل مشکلات  بنگاه‌های اقتصادی را دارد.

این مقام مسئول در وزارت کار ادامه داد: در سه ماهه اول سال جاری با حمایت از حدود بیش از ۴۷۰ بنگاه حدود ۱۰۰ هزار فرصت  شغلی تثبیت شده است.

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری اعلام کرد: کارگروه‌های تسهیل  و رفع  موانع تولید در استان‌ها در شرایط اقتصادی فعلی باید بیش از پیش در حل و فصل مشکلات بنگاه‌ها اهتمام کنند و تا جای امکان جلسات کارگروه‌ها با حضور ذینفعان در محل بنگاه‌های اقتصادی مشکل‌دار برگزار شود تا نسبت به  حل و فصل  مشکلات به صورت میدانی و عملیاتی اقدام گردد.

این مقام مسئول در وزارت کار با تاکید بر اینکه در سال ۹۷ کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌ها بیش از ۲ هزار جلسه برای بررسی و رسیدگی به وضعیت  بنگاه‌ها تشکیل داده اند، تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری را ۲۶۲ هزار نفر عنوان کرد.

۲۲۶۲۲۶